יצירת קשר טל': 072-3340724
ריצוף PVC

ריצוף PVC

ריצוף פי וי סי מהווה את אחד מפתרונות הריצוף הנפוצים ביותר הקיימים כיום, מכיוון שהוא יכול להחליף סוגי ריצוף מסורתיים יותר כדי לחזק אותם.

רצפת PVC מתאפיינת בשלל תכונות פונקציונליות מיטביות אשר משולבות בחומר באופן ייעודי, אך מבחינה חזותית, ישנה גמישות גבוהה במיוחד וניתן לעצב את הרצפה בשלל תצורות, דוגמות וצבעים.

באופן הזה ניתן להשתמש ב-PVC לרצפה באופן שייראה כמו חומר אחר, ואפילו כמו עץ, אך עם זאת לא יסבול מן החסרונות הטבעיים של החומרים הללו, ובמקום יציע יתרונות חסרי תחליף.

אך ה-PVC הבסיסי עדיין עשוי שלא להתאים לכל שימוש, ובמיוחד לא כאשר מדובר באזור שקיימת בו סכנה לפריקה בלתי מבוקרת של חשמל סטטי.

למטרות אלה קיים פיתוח של ה-PVC, רצפת PVC אנטי סטטית, אשר מתוכננת במיוחד כדי לפרוק באופן נכון ויעיל את החשמל הסטטי.

איפה כדאי לשלב את ה-PVC

רצפת ה-PVC מעניקה למשתמשים בה שלל יתרונות חשובים ביותר, ואלו יכולים להיות חיוניים במיוחד עבור שימושים מסחריים ואף עבור שימושים תעשייתיים.

כך ניתן למצוא את רצפת ה-PVC בשלל מבנים שונים, ובעיקרם ניתן למנות את הבאים:

היתרונות של רצפות PVC

פי וי סי לרצפה מתאפיינת ברשימת יתרונות מכובדת למדי, וכדי להכיר את החומר כדאי להצביע ראשית על המרכזיים שבין היתרונות הללו:

 • שחיקה נמוכה: רצפת PVC היא בעלת יכולת שחיקה נמוכה במיוחד ובעלת עמידות גבוהה ללחצים מכניים, כך שהיא מסוגל לעמוד היטב גם בסביבות אינטנסיביות.
 • אנטי בקטריאלי: כל סוגי ה-PVC הם חומרים אנטיבקטריאליים, וכך הם יכולים לסייע ביצירת סביבה היגיינית למדי.
 • קל לתחזוקה: בהתאמה לאופי האנטי בקטריאלי של ה-PVC, הוא קל במיוחד לתחזוקה, כאשר אינו נשחק וניתן לנקות אותו היטב באמצעות מוצרי ניקיון פשוטים למדי.
 • מקדם חיכוך: סוגים מסוימים של פי וי סי, ובמיוחד פי וי סי תעשייתי, מיוצרים כך שיכללו בהם מקדם חיכוך גבוה למדי, וכך הם מונעים החלקה ומספקים בטיחות גבוהה יותר בסביבתם.
 • גמישות אסתטית: ה-PVC הוא חומר גמיש במיוחד מבחינה אסתטית, וניתן לעצב ולעבד אותו בשלל צבעים, דוגמות ותצורות בלי כל השפעה על התכונות הפונקציונליות שלו, וכך ניתן להשתמש בו גם למטרות דקורטיביות.

פרויקטים אחרונים

לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית ומידע נוסף - השאירו פרטים

  ריצוף PVC אנטי סטטי

  רצפת ה-PVC הבסיסי עדיין עשוי שלא להתאים לכל שימוש, ובמיוחד לא כאשר מדובר באזור שקיימת בו סכנה לפריקה בלתי מבוקרת של חשמל סטטי.

  אך למטרות האלה קיים פיתוח של ה-PVC, רצפת PVC אנטי סטטי, אשר מתוכננת במיוחד כדי לפרוק באופן נכון ויעיל את החשמל הסטטי.

  הצורך בריצוף אנטי סטטי

  הצורך בריצוף אנטי סטטי עולה באזורים בהם ישנה סכנה של פריקה בלתי מבוקרת של חשמל סטטי.

  אזורים כאלה יכולים להתקבל כתוצאה מן החומרים הממוקמים בהם, כתוצאה מהתנאים הסביבתיים השוררים בהם ועוד – ובהתאם להם, סכנת הפריקה עשויה להיות בשלל סדרי גודל.

  כאשר מדובר בסכנת פריקה גבוהה, היא עשויה לפגוע במכשור אלקטרוני ובמקרים קיצוניים יותר אף בבני אדם.

  כדי להימנע מכך, יש לספק אפשרות פריקה לחשמל הסטטי המצטבר, והדבר נעשה באמצעות ריצוף פי וי סי אנטי סטטי.

  ריצוף מסוג זה מותקן תוך שילוב של פסי נחושת ייעודיים, אשר מתחברים למערכת פריקה מבוקרת.

  באופן הזה, החשמל הסטטי יזרום בפסי הנחושת שמהווים מוליכים, ויגיע לפריקה נכונה שאינה מסוכנת.

  היכן יש להשתמש ב-PVC אנטי סטטי

  רצפת PVC אנטי סטטי מתאימה עבור מבני תעשייה ומבנים מסחריים בהם יש סכנת פריקה לא מבוקרת של החשמל הסטטי.

  חללים מסוג זה יכולים להופיע בשלל מבנים שונים, ובעיקר אלו אשר כוללים אחד או יותר מן התנאים הבאים:

  • אזורים יבשים: החשמל הסטטי נוטה להתעורר יותר באזורים בעלי אחוזי לחות נמוכים, שכן הלחות הנמוכה מווסתת את מעבר המטענים בין החומרים וכך יוצרת מתח.
  • חללים עם חומרים מבודדים: חומרים מבודדים מונעים את המוליכות החשמלית אשר גורמת לאיזון המטענים בין החומרים השונים, ונוכחות גבוהה שלהם עשויה ליצור הפרשי מטענים גבוהים.
  • נוכחות של מכשירים אלקטרוניים: מכשירים אלקטרוניים מטבעם גורמים להזרמת חשמל וכך הם עשויים לגרום לשינוי המטענים בחומרים השונים, עד לכדי שיתקבל חשמל סטטי – בנוסף לכך, פריקה בלתי מבוקרת של החשמל הסטטי עשויה לפגוע במכשירים הללו, וכך יש להימנע מכך, ובמיוחד כאשר מדובר במכשירים חשובים כמו ציוד רפואי.
  • מכשירי מדידה: מכשירים מסוימים אשר מודדים תנאים שונים עשויים להיות מוטים במדידות שלהם כתוצאה מפריקה לא מבוקרת של חשמל סטטי, ולכן הם נדרשים בפתרון שיסייע לפריקה מבוקרת.

  שאלות נפוצות

  עד כמה רחבה הגמישות האסתטית של ה-PVC?

  היא רחבה במיוחד ומתפרסת על כל האיכויות האסתטיות של החומר.

  באמצעות טכניקות העיבוד של ה-PVC ניתן להקנות לו צבעים שונים, דוגמות, תצורות, טקסטורות, גימורים, פיתוחים, מרקמים ועוד.

  שיטות מתקדמות המשלבות אף הדבקת הדפסים בטכנולוגיות מתקדמות מאפשרות לסגל ל-PVC גם חזות של חומרים טבעיים המתאפיינים במראה בעל מורכבות גבוהה.
  {"@context":"https://schema.org","@type":"FAQPage","mainEntity":[{"@type":"Question","name":"עד כמה רחבה הגמישות האסתטית של ה-PVC?","acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"היא רחבה במיוחד ומתפרסת על כל האיכויות האסתטיות של החומר.\n\nבאמצעות טכניקות העיבוד של ה-PVC ניתן להקנות לו צבעים שונים, דוגמות, תצורות, טקסטורות, גימורים, פיתוחים, מרקמים ועוד.\n\nשיטות מתקדמות המשלבות אף הדבקת הדפסים בטכנולוגיות מתקדמות מאפשרות לסגל ל-PVC גם חזות של חומרים טבעיים המתאפיינים במראה בעל מורכבות גבוהה."}},{"@type":"Question","name":"אילו חומרים נהוג לחקות עם ה-PVC?","acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"יש שימוש ב-PVC כדי לחקות כמעט כל חומר גלם, אך חומרי הגלם הנפוצים ביותר הם ככל הנראה עץ ואבנים טבעיות.\n\nגם העץ וגם האבנים הטבעיות הם חומרי גלם אהובים מתוך האיכויות האסתטיות הטבעיות שלהם – העץ מתאפיין בחמימות, שורשיות וטבעיות ואילו האבנים הטבעיות מציגות יופי פראי שנוצר כתוצאה מתהליכי עיבוד איטיים שנמשכים מאות ואלפי שנים במעמקי האדמה.\n\nעם זאת, החומרים הללו סובלים מחסרונות פונקציונליים מובהקים, כמו רגישות לחומרים שונים, ובמיוחד הרגישות הגבוהה של העץ למים.\n\nה-PVC מאפשר לשמור על האיכויות האסתטיות של החומרים הללו תוך הימנעות מהחסרונות שלהם."}},{"@type":"Question","name":"האם האחזקה של ה-PVC מסובכת?","acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"לא, ה-PVC הוא חומר עמיד לשחיקה ובעל איכויות היגייניות גבוהות במיוחד.\n\nבאופן הזה ניתן לטפל בו באמצעים פשוטים למדי ולשמור עליו נקי ופונקציונלי במיוחד לאורך זמן."}},{"@type":"Question","name":"מה בדיוק עושה הרצפה האנטי סטטית?","acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"הרצפה האנטי סטטית מצוידת במוליכים ייעודיים אשר מחוברים למערכת פריקה, וכך הם פורקים חשמל סטטי באופן מבוקר."}},{"@type":"Question","name":"האם רצפת PVC אנטי סטטי היא מסוכנת?","acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"לא, להפך – הרצפה יוצרת סביבה בטיחותית יותר.\n\nרצפת PVC אנטי סטטי עומדת בתקנים מחמירים אשר מבטיחים שההתנגדות החשמלית בה תהיה תקינה."}},{"@type":"Question","name":"האם ניתן להתקין רצפת PVC אנטי סטטי באופן עצמאי?","acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"לא, מדובר ברצפה מתוכננת היטב לטיפול בזרמים חשמליים, ולכן יש צורך בידע מקצועי,\nבמיומנות ובניסיון כדי להתקין אותה באופן נכון ובטיחותי."}}]}

  אילו חומרים נהוג לחקות עם ה-PVC?

  יש שימוש ב-PVC כדי לחקות כמעט כל חומר גלם, אך חומרי הגלם הנפוצים ביותר הם ככל הנראה עץ ואבנים טבעיות.

  גם העץ וגם האבנים הטבעיות הם חומרי גלם אהובים מתוך האיכויות האסתטיות הטבעיות שלהם – העץ מתאפיין בחמימות, שורשיות וטבעיות ואילו האבנים הטבעיות מציגות יופי פראי שנוצר כתוצאה מתהליכי עיבוד איטיים שנמשכים מאות ואלפי שנים במעמקי האדמה.

  עם זאת, החומרים הללו סובלים מחסרונות פונקציונליים מובהקים, כמו רגישות לחומרים שונים, ובמיוחד הרגישות הגבוהה של העץ למים.

  ה-PVC מאפשר לשמור על האיכויות האסתטיות של החומרים הללו תוך הימנעות מהחסרונות שלהם.

  האם האחזקה של ה-PVC מסובכת?

  לא, ה-PVC הוא חומר עמיד לשחיקה ובעל איכויות היגייניות גבוהות במיוחד.

  באופן הזה ניתן לטפל בו באמצעים פשוטים למדי ולשמור עליו נקי ופונקציונלי במיוחד לאורך זמן.

  מה בדיוק עושה הרצפה האנטי סטטית?

  הרצפה האנטי סטטית מצוידת במוליכים ייעודיים אשר מחוברים למערכת פריקה, וכך הם פורקים חשמל סטטי באופן מבוקר.

  האם רצפת PVC אנטי סטטי היא מסוכנת?

  לא, להפך – הרצפה יוצרת סביבה בטיחותית יותר.

  רצפת PVC אנטי סטטי עומדת בתקנים מחמירים אשר מבטיחים שההתנגדות החשמלית בה תהיה תקינה.

  האם ניתן להתקין רצפת PVC אנטי סטטי באופן עצמאי?

  לא, מדובר ברצפה מתוכננת היטב לטיפול בזרמים חשמליים, ולכן יש צורך בידע מקצועי,
  במיומנות ובניסיון כדי להתקין אותה באופן נכון ובטיחותי.