יצירת קשר טל': 072-3340724
צביעה וציפוי מתכות

צביעה וציפוי מתכות

למתכות יש כיום תפקיד משמעותי בתחומי האדריכלות והבנייה, כאשר סוגי מתכות שונים יכולים לשמש גם כאלמנטים שימושיים אשר מספקים תכונות חשובות למבנה, וגם כאלמנטים דקורטיביים אשר תורמים ומשפרים את הפן העיצובי שלו.

עם זאת, מתכות רבות סובלות מקורוזיה, ולכן יש צורך לצבוע ולצפות אותן ביעילות כדי לשמור עליהן שימושיות ופונקציונליות לאורך זמן.

באמצעות ציפוי וצביעת מתכות מקצועית ניתן לקבל תוצאות איכותיות במיוחד אשר לא רק יכשירו את המתכות השונות לשימוש ארוך טווח עם בלאי מזערי, אלא גם יספקו להם נופך אסתטי נוסף.

לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית ומידע נוסף - השאירו פרטים

  למי מיועד השירות

  שירות ציפוי וצביעת מתכות מיועד לכל מי שיש לו מתכות גלויות הממוקמות במבנה.

  תהליך החמצון של המתכות, אשר נקרא קורוזיה והוא היוצר את החלודה, נגרם על ידי חשיפה של המתכות לאוויר ולמים.

  באופן הזה, הצורך בציפוי ובצביעת מתכות חשוב במיוחד כאשר מדובר במתכות הממוקמות בחלקיו החיצוניים של המבנה, וכך הן חשופות למפגעי מזג האוויר השונים – אך מכיוון שהקורוזיה יכולה להיגרם גם מאוויר בלבד, הציפוי והצביעה חשובים גם עבור מתכות שממוקמות בחלקיו הפנימיים של המבנה.

  כך חשוב לבצע תהליך ציפוי מתכות וצביעה שלהן באופן כלשהו כדי להגן על המתכות מפני המים והאוויר שעשויים לפגוע בהם, אך חשוב גם לבצע את התהליכים הללו עבור צביעת קונסטרוקציות באופן מקצועי ומיומן, כדי להבטיח שאף שכבת הגנה זו לא תישחק במהירות ותבטיח שימור ארוך טווח של המתכת.

  עם זאת, אין להתעלם גם מהאפשרות לצביעה של המתכות למטרות דקורטיביות גרידא, וכך מתקבלות שתי מטרות מרכזיות בצביעת וציפוי המתכות:

  • למטרות הגנה: צביעת מתכת וציפוי בחומרים ייעודיים אשר מספקים הגנה ארוכת טווח למתכת בפני קורוזיה.
  • למטרות דקורטיביות: צביעה וציפוי בחומרים בעלי איכויות אסתטיות כדי לסגל למתכות אלמנטים עיצוביים – לרוב הדבר נעשה באמצעות חומרים ייעודיים אשר מספקים גם את ההגנה למתכות בפני קורוזיה, וכך מתקבלות שתי המטרות יחדיו, או שהצביעה הדקורטיבית מתבצעת על גבי ציפוי ההגנה, כמו במקרה של צביעת ברזל מגולוון.

  עם אילו מתכות אנו עובדים

  ישנן סוגי מתכות רבים אשר חשופים לתהליך הקורוזיה, אך לא כולם נמצאים בשימוש נפוץ בבנייה ובתעשייה.

  הצביעה והציפוי של המתכות נעשות באמצעות חומרים ייעודיים למטרה זו, ובראשם המגלוון, ציפוי האבץ אשר דוחה החלדה בצורה יעילה.

  אנו מספקים שירותי צביעה וציפוי לשלל סוגי מתכות, כאשר המרכזיים שבהם הם הבאים:

  • ברזל: הברזל הוא המתכת המזוהה ביותר עם חלודה, והוא הרגיש אליה ביותר – את הברזל מחליד מהר ובאופן מקיף, ולכן יש צורך לצפות אותו בצבע ייעודי ועצמתי אשר יספק לו שכבת הגנה מיטבית – בנוסף, גם אם תהליך ההחלדה כבר החל בברזל, עוד ניתן לחדש אותו באמצעות צביעת ברזל חלוד.
  • אלומיניום: האלומיניום גם הוא חשוף להחלדה ונדרש בשכבת צביעת אלומיניום ייעודית כדי למנוע זאת – עם זאת, האלומיניום מחליד בתהליך שונה מהברזל, ובו החלודה עצמה יוצרת שכבת הגנה עבור חלקיו הפנימיים של האלומיניום, כך שניתן לחדש בקלות גם אלומיניום שנפגע קלות מקורוזיה.
  • פלדה: כיום ישנו שימוש רחב בפלדת אל חלד, הנירוסטה, אשר באמצעותה ניתן להשתמש בסגסוגת מתכת שדוחה חלודה – אך באם נעשה שימוש בפלדה מסוג בסיסי יותר, ריכוז הברזל שבסגסוגת מעודד קורוזיה ולכן יש צורך לספק לה שכבת הגנה.

  שאלות נפוצות

  אילו ציפויים דקורטיביים ניתן למצוא?

  מכיוון ששכבת הציפוי משמשת גם כשכבת צבע, כל ציפוי שכזה לובש ערך דקורטיבי כלשהו, כאשר ניתן לסגל באמצעותו שלל גוונים וגימורים למתכת.

  עם זאת, ישנם סוגי ציפויים אשר נחשבים לדקורטיביים הרבה יותר, ובעיקרם ציפויים המבוססים על סוגי מתכות יקרות, ביניהם פליז, כסף ואף זהב.

  מדוע פלדה מחלידה ופלדת אל חלד לא?

  הפלדה הרגילה היא סגסוגת המורכבת בעיקר מברזל ומפחמן, וכך ריכוז הברזל בה מעודד החלדה.

  פלדת האל חלד גם היא מכילה ריכוזים גבוהים של ברזל, אך היא מערבת גם כרום אשר דוחה את החלודה.

  כדי שהפלדה תיחשב לפלדת אל חלד, עליה לכלול כרום בריכוז של לפחות עשרה אחוזים וחצי ממשקלה.

  האם נחושת מחלידה?

  לא, הנחושת אינה מחלידה כמו ברזל, אך כן עוברת תהליך של קורוזיה שונה במקצת.

  באופן הזה, לאורך זמן הנחושת לא תיפגם אם תישאר גלויה לאוויר ולמים, אך היא אכן תסגל מראה מיושן, ולכן יש מי שמעדיף לצפות ולצבוע גם אותה.