יצירת קשר טל': 072-3340724
מדה מתפלסת דקורטיבית

מדה מתפלסת דקורטיבית

כדי להניח ריצוף מכל סוג יש צורך לפלס ראשית את החלל, וכיום ישנן שלל טכניקות ושיטות לעשות זאת באופן יעיל.

הטכניקה הפופולרית ביותר כיום היא השימוש במדה מתפלסת, חומר ייעודי ויעיל במיוחד אשר תוכנן במיוחד לפילוס השטח.

כך, הנחת מדה מתפלסת הפך לסטנדרט לריצוף וכמעט בכל עבודת ריצוף או חיפוי של הריצוף נעשה בה שימוש.

להזמנת מדה מתפלסת וקבלת פרטים נוספים חייגו: 072-3340724

מהפרויקטים האחרונים שלנו

לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית ומידע נוסף - השאירו פרטים

  לשם מה צריך פילוס ואיך המדה המתפלסת מסייעת בכך

  הפילוס הוא למעשה יישור של הקרקע לקראת הנחה של סוגי ריצוף שונים.

  בהיעדר שילוב של תהליך פילוס נכון, ישנה סכנה חמורה שהקרקע שתתקבל בתום העבודה תהיה עקומה, והדבר יכול ליצור פגמים בשלל מישורים:

  • היעדר יכולת להתקנת ריצוף: קרקע שאינה ישרה או חלקה לא תאפשר התקנת ריצוף באופן נכון ויעיל, במיוחד אם מדובר בריצוף אריחים, אך גם סוגי ציפוי שונים עשויים לכשול כתוצאה מכך.
  • רצפה גבשושית: היעדר פילוס יכול לפגוע גם באופי החלק של הקרקע וכך לייצר רצפה גבשושית, אשר לא תהיה רק פגומה מבחינה אסתטית, אלא יכולה ממש לפגוע בשגרת העבודה בתוך החלל ואף לגרום לשוהים בה לבעיות בריאותיות.
  • רצפה חלקה אך עקומה: ניתן לייצר רצפה חלקה ואחידה גם ללא פילוס, אך בלי הפילוס היא עשויה להיות עקומה, מה שגם אם לא יהווה פגם אסתטי, הוא בעל חסרונות אורתופדיים מובהקים ויפגע בשוהים בחלל.

  מדה מתפלסת היא חומר שמתאפיין בכך שהוא מתאזן מעצמו, ובאופן הזה ניתן ליישם אותה על הקרקע והיא תסייע ביצירת משטח חלק ומפולס.

  התוצאה הזו מתקבלת ללא שימוש במכשור חיצוני ייעודי, אלא רק מתוך המבנה הכימי של המדה המתפלסת, וכך היא הופכת לחומר כה חיוני וחשוב.

  יתרונותיה של המדה המתפלסת

  המדה המתפלסת היא חומר גרגירי אשר מתייבש כאשר הוא מעורבב עם מים עד לכדי שכבה אחידה וקשה.

  בנוסף ליכולת הטבעית של המדה המתפלסת להתיישר ולהתאזן כחלק מתהליך הייבוש שלה, היא מתאפיינת בשלל יתרונות נוספים אשר הופכים אותה לפתרון יעיל במיוחד לשילוב בריצוף.

  בין היתרונות המרכזיים של המדה המתפלסת ניתן למנות את הבאים:

  • שכבת ציפוי דקה: שכבת הציפוי של המדה המתפלסת אינה צריכה להיות עבה כדי לייצר את תוצאת הפילוס שלה, והיא לרוב מתקבל כשכבה בעובי הנע בין מספר מילימטרים ועד לשלושים מילימטרים בלבד – באופן הזה היא אינה תופסת נפח מיותר.
  • ייבוש מהיר: המדה המתפלסת מתייבשת במהירות יחסית, וכבר לאחר יום או יומיים ממועד ההשמה שלה היא כבר תתייבש לחלוטין – כך ניתן לשלב אותה באופן טבעי בהליכי הבנייה מבלי שהיישום שלה ייצור עיכובים לא רצויים.
  • עמידות: המדה המתפלסת היא חומר עמיד למדי, וכך ניתן לשלב אותה היטב עם שלל סוגי ציפויים אחרים אשר נדרשים לעמידות מבלי שהיא תגרום לחסרונות כלשהם בהם.
  • התאמה ייעודית: ישנם סוגים רבים של מדה מתפלסת אשר מתאפיינים בתכונות פיזיקליות שונות במקצת אלו מאלו, כך שיהיה ניתן להתאים אותה לצרכים שונים – ביניהם ניתן למנות אפילו מדה מתפלסת דקורטיבית, שיכולה לשמש ממש כציפוי חיצוני.

  גלריית תמונות

  עבור מה מתאימה המדה המתפלסת

  החשיבות הגבוהה של המדה המתפלסת מכשירה אותה להתאים לכל סוג של חלל ולכל מבנה – והיא לא רק מתאימה עבורם, היא אף חשובה עבורם.

  כך היא תתאים ליישום במבנים פרטיים, מבנים ציבוריים, מבני תעשייה, מפעלים, אולמות תצוגה, חנויות ועוד.

  זאת בזכות העובדה שהמדה המתפלסת היא יעילה במיוחד כתשתית עבור כל סוגי הריצוף:

  • בטון
  • אריחים
  • אבנים טבעיות
  • אבנים מלאכותיות
  • פרקטים
  • שטיחים מקיר לקיר
  • PVC
  • ציפויים ואיטומים

  שאלות נפוצות

  האם מדה מתפלסת מתאימה גם לשימושים תעשייתיים?

  כן, המדה המתפלסת עמידה במיוחד וישנם סוגים של מדה מתפלסת עמידים אף יותר כך שיתאימו לסביבות המכילות מפגעים שונים או סביבות הנתונות ללחצים פיזיים.

  מי משתמש במדה מתפלסת?

  השימוש במדה מתפלסת הוא בעל תפוצה רחבה במיוחד, וכיום עושים שימוש בסוג כלשהו של מדה מתפלסת כמעט בכל תהליך בנייה או שיפוץ.

  כיצד עובדת המדה המתפלסת?

  תכונת הפילוס של המדה המתפלסת מתקבלת לא מתוך שימוש במכשירים חיצוניים כלשהם, אלא מתוך המבנה הכימי והמולקולרי של החומר עצמו.

  התכונות הללו גורמות לחומר לנוע בהתאם לכוח המשיכה ולהתיישר באופן טבעי עד ליצירת חזות חלקה ומאוזנת למדי, וכל זאת באופן עצמאי לחלוטין.