יצירת קשר טל': 072-3340724
אפוקסי עמיד כימיקלים

אפוקסי עמיד כימיקלים

רצפת אפוקסי וציפוי אפוקסי הופכים לפופולריים במיוחד בזכות היתרונות הרבים הטמונים בהם – האפוקסי בטיחותי, עמיד ואסתטי.

אך בעלי עסקים או מפעלים עשויים להסס בבחירת האפוקסי לנוכח תנאים קיצוניים השוררים במפעל או במבנה התעשייה שלהם.

למרבה המזל, גם לתנאים הקיצוניים הללו יש מענה – אפוקסי עמיד כימיקלים הוא זן איתן במיוחד של האפוקסי, אשר מקנה לו עמידות לשלל חומרים וכך מאפשר שילוב שלו גם בתנאים לא שגרתיים.

פרויקטים שביצענו

לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית ומידע נוסף - השאירו פרטים

  מתי כדאי להשתמש באפוקסי עמיד כימיקלים

  אפוקסי עמיד כימיקלים הוא נפוץ במיוחד בשימוש עבור מפעלים יצרניים, בהם יש שימוש אינטנסיבי בשלל כימיקלים אשר עשויים להתפזר או להישפך על הרצפה.

  חלק נכבד מן הכימיקלים הללו עשויים לפגוע משמעותית בסוגי רצפות וציפויים שונים, אם באופן מיידי, ואם לאורך זמן.

  גם אם פעמים רבות פגיעות שכאלה עשויות להיראות כפגם אסתטי גרידא, הן אף פעם לא באמת כאלה, וכל פגם אסתטי הוא בעל פוטנציאל להתפתח ולהפוך לפגם פונקציונלי הרסני.

  לכן יש להקדים תרופה למכה ולבחור בריצוף או ציפוי יעילים אשר יגלו עמידות נכונה ואחראית בפני הכימיקלים הללו.

  אפוקסי עמיד כימיקלים נותן מענה לצורך הזה כאשר הוא כולל בו שלל יתרונות חשובים:

  • עמידות לספיגה: העמידות של האפוקסי לכימיקלים מתאפיינת ראשית בכך שהוא אינו סופג וסופח את החומרים השונים, וכך הוא אינו נפגע מהם והוא לא מותיר כתמים שלהם שלא ניתן להסיר.
  • עמידות לשחיקה: בנוסף לכך, אפוקסי עמיד כימיקלים הוא בעל יכולת עמידות גבוהה במיוחד לשחיקה, לא רק כזו המתקבלת כתוצאה מלחצים מכניים אלא גם כזו המתקבלת כתוצאה מתגובות כימיות, וכך ניתן להבטיח שהחומרים הכימיים לא יגרמו לו נזק.
  • עובי: אפוקסי עמיד כימיקלים מוסיף לכל היתרונות הטבעיים הללו גם הגנה נוספת המתקבלת כתוצאה מעובי גבוה, שבאמצעותו ניתן למנוע מחומרים שונים לחלחל אל תוך הרצפה מטה – באופן הזה האפוקסי מייצר בידוד ואיטום יעילים אשר מונעים הרעלה של האלמנטים הטבעיים החיצוניים למבנה, כמו האדמה ומי התהום.

  שילוב של אפוקסי עמיד כימיקלים עם סוגי אפוקסי אחרים

  אפוקסי עמיד כימיקלים אינו סוג האפוקסי היחיד שכולל בו תכונות איתנות יותר מן האפוקסי הרגיל, וניתן למנות לצידו עוד שני סוגים מרכזיים:

  • אפוקסי אנטי סטטי: סוג אפוקסי אשר מספק מוליכות של מטענים חשמליים להארקה וכך לפריקה מבוקרת של המתח החשמלי, עבור סביבות המתאפיינות בהצטברות גבוהה יותר של חשמל סטטי.
  • אפוקסי אנטי סליפ: סוג אפוקסי אשר כולל מקדם חיכוך גבוה מן הרגיל וכך הוא מתאים במיוחד לסביבות בהן יש סכנת החלקה גבוהה.

  נהוג במיוחד לשלב אפוקסי עמיד כימיקלים עם אפוקסי אנטי סליפ, וכך ליצור סביבת עבודה בטוחה במיוחד מכל בחינה.

  בנוסף, אין מניעה לשלב אפוקסי עמיד כימיקלים גם עם אפוקסי אנטי סטטי, אך יש לתכנן זאת בקפידה – זאת כדי לוודא שהתגובות בין הכימיקלים השוררים במתחם לבין המוליכים של רצפת האנטי סטטי תהיינה בטוחות ומבוקרות.

  שאלות נפוצות

  האם אפוקסי עמיד כימיקלים עמיד גם לכימיקלים עצמתיים או כימיקלים מרוכזים?

  כן, האפוקסי מתוכנן באופן ייעודי כדי להתמודד גם עם חומרים אגרסיביים במיוחד, וכך הוא מספק עמידות יעילה גם לכימיקלים עצמתיים או מרוכזים.
  {"@context":"https://schema.org","@type":"FAQPage","mainEntity":[{"@type":"Question","name":"האם אפוקסי עמיד כימיקלים עמיד גם לכימיקלים עצמתיים או כימיקלים מרוכזים?","acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"כן, האפוקסי מתוכנן באופן ייעודי כדי להתמודד גם עם חומרים אגרסיביים במיוחד, וכך הוא מספק עמידות יעילה גם לכימיקלים עצמתיים או מרוכזים."}},{"@type":"Question","name":"האם אפוקסי עמיד כימיקלים מיועד רק לתעשייה הכימית?","acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"לא.\n\nאפוקסי עמיד כימיקלים נמצא בשימוש עיקרי בתעשייה הכימית מכיוון שבמבנים של התעשייה הזו ישנה סכנה ברורה יותר לפגיעה של כימיקלים שונים באלמנטים האדריכליים של המבנה ובעיקרם ברצפה.\n\nאך ניתן להשתמש באפוקסי עמיד כימיקלים לכל מטרה, ולא מן הנמנע ששלל מבנים ומפעלים בענפי תעשייה אחרים ימצאו בו שימוש חשוב."}},{"@type":"Question","name":"האם אפוקסי עמיד כימיקלים עמיד לתנאים נוספים?","acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"בהחלט.\n\nמכיוון שאפוקסי עמיד כימיקלים משולב לרוב בסביבות בעלות תנאים קיצוניים, נהוג להעניק לו תכונות עמידות נוספות.\n\nבעיקרן ניתן למנות עמידות תרמית שמכשירות אותו לטמפרטורות קיצוניות, עמידות לאש, ובמקרים מסוימים, ניתן אף להכשיר את האפוקסי לעמידות בקטריאלית גבוהה יותר וכך למנוע ממנו כל סכנה."}}]}

  האם אפוקסי עמיד כימיקלים מיועד רק לתעשייה הכימית?

  לא.

  אפוקסי עמיד כימיקלים נמצא בשימוש עיקרי בתעשייה הכימית מכיוון שבמבנים של התעשייה הזו ישנה סכנה ברורה יותר לפגיעה של כימיקלים שונים באלמנטים האדריכליים של המבנה ובעיקרם ברצפה.

  אך ניתן להשתמש באפוקסי עמיד כימיקלים לכל מטרה, ולא מן הנמנע ששלל מבנים ומפעלים בענפי תעשייה אחרים ימצאו בו שימוש חשוב.

  האם אפוקסי עמיד כימיקלים עמיד לתנאים נוספים?

  בהחלט.

  מכיוון שאפוקסי עמיד כימיקלים משולב לרוב בסביבות בעלות תנאים קיצוניים, נהוג להעניק לו תכונות עמידות נוספות.

  בעיקרן ניתן למנות עמידות תרמית שמכשירות אותו לטמפרטורות קיצוניות, עמידות לאש, ובמקרים מסוימים, ניתן אף להכשיר את האפוקסי לעמידות בקטריאלית גבוהה יותר וכך למנוע ממנו כל סכנה.