יצירת קשר טל': 072-3340724
אפוקסי אנטי סליפ נגד החלקה

אפוקסי אנטי סליפ נגד החלקה

האפוקסי הפך לחומר פופולרי במיוחד עבור ריצוף ועבור ציפוי מרצפות מתוך האיכויות הפונקציונליות והדקורטיביות שלו.

החומר, בעל הברק הטבעי, עשוי להיות יפה ואסתטי במיוחד, אך פעמים רבות ישנם צרכים פונקציונליים חשובים יותר מן הנופך האסתטי שלו שצריכים לקבל מענה.

זהו המקרה בחללים שנדרשים ברצפה בעלת מקדם חיכוך גבוה במיוחד, אשר שומרת על בטיחות גבוהה יותר לשלל מטרות – עבור חללים כאלה ניתן להשתמש באפוקסי אנטי סליפ, סוג של אפוקסי מונע החלקה אשר מתאפיין במקדם חיכוך גבוה מן הרגיל.

טעימה מהפרויקטים שלנו :)

לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית ומידע נוסף - השאירו פרטים

  הצורך באפוקסי נגד החלקה

  מקדם חיכוך גבוה נדרש במקרים בהם ישנה סכנת החלקה גבוהה יותר, ויש צורך לנטרל אותה באמצעים עצמתיים.

  על רגל אחת, ניתן לפלג את קלות ההחלקה של עצם כלשהו על גבי הרצפה כתוצאה של ארבעה משתנים:

  • צורת העצם: עצמים מסוימים ייטו יותר להחלקה מעצמים אחרים על פי צורתם הגיאומטרית – כך ניתן לצפות, באופן פשטני, שגליל יהיה יותר קל להחלקה מאשר קובייה.
  • מקדם החיכוך של העצם: חומרי גלם שונים נבדלים זה מזה בכמה אנרגיה דרושה להם כדי להתגבר על החיכוך וכדי להחליק, וכך, ככל שמקדם החיכוך של העצם המונח על הרצפה נמוך יותר, הוא עשוי להחליק ביתר קלות.
  • שיפוע הרצפה: פעולת ההחלקה מתקבלת כתוצאה מכך שהאנרגיה המופעלת על גבי העצם גבוהה ממקדם החיכוך של העצם ושל הרצפה, וכאשר הרצפה נמצאת בשיפוע, כוח המשיכה מוסיף את חלקו לאנרגיה הזו ומגביר את האפשרות להחלקה – וככל שהשיפוע תלול יותר, כך האנרגיה המתקבלת מכוח המשיכה גבוהה יותר.
  • מקדם החיכוך של הרצפה: באופן דומה למקדם החיכוך של העצם עצמו, גם למקדם החיכוך של הרצפה יש תפקיד, וככל שמקדם החיכוך יהיה נמוך יותר כך הסכנה להחלקה תגבר.

  אפשרות ההחלקה מתקבלת משקלול ארבעת ההיבטים הללו.

  רצפת אפוקסי אנטי סליפ מבקשת להעניק לרצפה מקדם חיכוך גבוה במיוחד, וכך להשתמש בהיבט זה הרביעי כדי להתגבר על כשלים שעשויים להתעורר בשלושת ההיבטים הראשונים.

  באופן הזה, רצפת אפוקסי נגד החלקה תתאים במיוחד לסביבות בהם יש עצמים אשר נוטים להחלקה מתוך צורתם הגיאומטרית או מתוך מקדם החיכוך שלהם, או לסביבות משופעות.

  איפה כדאי להשתמש ברצפת אפוקסי אנטי סליפ

  רצפת אפוקסי אנטי סליפ היא שימושית בכל סביבה שבה סכנת ההחלקה גבוהה יותר, בהתאם לפירוט שהוצג לעיל.

  מקומות שכאלה עשויים להיות מבני תעשייה שונים, מפעלים, חניונים ועוד, וניתן לתת מספר דוגמאות מרכזיות לסביבות בהם נדרש להיעזר ברצפת אנטי סליפ:

  • סביבות משופעות: שטחים משופעים אשר סובלים מסכנת החלקה גבוהה יותר יכולים להיעזר באפוקסי אנטי סליפ, ובמיוחד עם העצמים המדוברים בסביבות אלה הם עצמים כבדים במיוחד באופן שיכולת ההתנגדות הטבעית שלהם להחלקה קטנה – הדוגמה הנפוצה ביותר מסוג זה תהיה המעברים בין המפלסים בחניונים, אשר מהווים משטחים משופעים המיועדים לתנועת מכונות כבדות שבבסיסן גלגלים.
  • סביבות רטובות: מים ונוזלים רבים נוספים יכולים לשחוק את מקדמי החיכוך של העצמים ושל הרצפה, ולכן יש לחפות על סביבות שעשויות להיות רטובות בנוזלים שונים באמצעות רצפה בעלת חיכוך גבוה יותר.
  • סביבות עם עצמים חלקלקים: שלל מפעלים, מחסנים ומבני תעשייה שונים עשויים להכיל עצמים שמטבעם הם בעלי נטייה לחלקלקות – בין אם מתוך חומר הגלם שמרכיב אותם ובין אם מתוך המבנה הגאומטרי שלהם – וכך הם נדרשים ברצפה שמתנגדת להחלקה הזו.

  שאלות נפוצות

  כיצד רצפת האפוקסי מקבלת את תכונת האנטי סליפ?

  בהתאם לצרכים, ניתן לסגל לאפוקסי מקדמי חיכוך גבוהים יותר באמצעות אחת או יותר משלוש אפשרויות

  האפשרות הראשונה היא שינויים קלים של ההרכב הכימי של האפוקסי אשר גורמים לו להיות בעל מקדם חיכוך גבוה יותר.

  האפשרות השנייה היא באמצעות אופני יישום ייעודיים, כאשר אופני היישום השונים של האפוקסי משפיעים על התכונות שלו.

  האפשרות השלישית היא באמצעות שילוב של ציפוי אנטי סליפ נוסף, אשר מסייע בהפחתת סכנת ההחלקה.
  {"@context":"https://schema.org","@type":"FAQPage","mainEntity":[{"@type":"Question","name":"כיצד רצפת האפוקסי מקבלת את תכונת האנטי סליפ?","acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"בהתאם לצרכים, ניתן לסגל לאפוקסי מקדמי חיכוך גבוהים יותר באמצעות אחת או יותר משלוש אפשרויות\n\nהאפשרות הראשונה היא שינויים קלים של ההרכב הכימי של האפוקסי אשר גורמים לו להיות בעל מקדם חיכוך גבוה יותר.\n\nהאפשרות השנייה היא באמצעות אופני יישום ייעודיים, כאשר אופני היישום השונים של האפוקסי משפיעים על התכונות שלו.\n\nהאפשרות השלישית היא באמצעות שילוב של ציפוי אנטי סליפ נוסף, אשר מסייע בהפחתת סכנת ההחלקה."}},{"@type":"Question","name":"האם צריך לצפות את הרצפה כולה באפוקסי אנטי סליפ כדי למנוע החלקה?","acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"הדבר תלוי בתנאים של המשטח ושל הסביבה שברצוננו למנוע בה החלקה.\n\nישנם מקרים רבים בהם אין צורך לצפות את הרצפה כולה באפוקסי אנטי סליפ, וניתן לייצר ציפוי נקודתי עבור נקודות או פסים אסטרטגיים בהם סכנת ההחלקה ניכרת יותר."}},{"@type":"Question","name":"האם תכונת האנטי סליפ פוגעת ביתרונות האחרים של האפוקסי?","acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"לא, גם אפוקסי אנטי סליפ נהנה משלל היתרונות החיוביים של רצפת האפוקסי, וכך ניתן להבטיח שהרצפה תהיה עמידה במיוחד ואף דקורטיבית."}}]}

  האם צריך לצפות את הרצפה כולה באפוקסי אנטי סליפ כדי למנוע החלקה?

  הדבר תלוי בתנאים של המשטח ושל הסביבה שברצוננו למנוע בה החלקה.

  ישנם מקרים רבים בהם אין צורך לצפות את הרצפה כולה באפוקסי אנטי סליפ, וניתן לייצר ציפוי נקודתי עבור נקודות או פסים אסטרטגיים בהם סכנת ההחלקה ניכרת יותר.

  האם תכונת האנטי סליפ פוגעת ביתרונות האחרים של האפוקסי?

  לא, גם אפוקסי אנטי סליפ נהנה משלל היתרונות החיוביים של רצפת האפוקסי, וכך ניתן להבטיח שהרצפה תהיה עמידה במיוחד ואף דקורטיבית.