יצירת קשר טל': 072-3340724
רצפת אפוקסי אנטי סטטי

רצפת אפוקסי אנטי סטטי

הפופולריות הגואה של רצפות האפוקסי וציפוי האפוקסי הוא תוצאה של היתרונות הרבים של הרצפה, אשר מספקים פתרונות יעילים לשלל צרכים בסביבות מסחריות, פרטיות, ציבוריות ותעשייתיות.

עם זאת, ישנו עוד צורך אחד אשר אינו מקבל מענה מיידי ברצפות האפוקסי הבסיסיות, והוא פריקה מבוקרת של חשמל סטטי.

בעוד שפריקה לא מבוקרת של החשמל הסטטי עשויה להוות סכנה לשוהים במתחם ולציוד האלקטרוני המצוי בו, יש צורך במענה יעיל ואיכותי אשר ימנע את הסכנה – המענה הזה הוא רצפת אפוקסי אנטי סטטי, אשר משלב בו הולכה חשמלית נכונה של החשמל הסטטי וכך מבצע פריקה מבוקרת שלו.

פרויקטים אחרונים

לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית ומידע נוסף - השאירו פרטים

  כיצד עובד אפוקסי אנטי סטטי?

  רצפת אפוקסי אנטי סטטי מיושמת באופן שמשלב באפוקסי פסי נחושת מוליכים אשר מובילים אל הארקה.

  כך, בהיווצרות מעגל של מתח חשמלי, הזרם החשמלי לא יתבטא בפריקה בלתי מבוקרת, אלא ימצא את דרכו במוליכים אל ההארקה וכך תתקבל פריקה מבוקרת של החשמל הסטטי.

  ניתן ליישם את האפוקסי האנטי סטטי באמצעות שתי שיטות – בראשונה, התשתית האנטי סטטית משולבת ברצפת האפוקסי, כאשר האפוקסי מיושם כריצוף, ואילו בשנייה, התשתית האנטי סטטית מונחת ראשית ואילו האפוקסי משמש כציפוי על גבה.

  באופן הזה ניתן ליישם את האפוקסי האנטי סטטי גם על גבי מגוון רחב של סוגי ריצוף, ביניהם בטון, אריחי קרמיקה, מדה מתפלסת ועוד.

  יישום אפוקסי אנטי סטטי

  מתי צריך אפוקסי אנטי סטטי?

  הצורך באפוקסי אנטי סטטי עולה בסביבה בה יש סכנה לפריקה בלתי מבוקרת של חשמל סטטי.

  החשמל הסטטי הוא תופעה טבעית המתקבלת כתוצאה ממגע בין חומר הטעונים במטענים מנוגדים – וככל שהמטענים המנוגדים גבוהים יותר, כך המתח ביניהם יעלה – כאשר המגע ביניהם מביא לאיזון המטענים, והוא פעולת הפריקה של החשמל הסטטי.

  תופעת החשמל הסטטי מתקיימת כמעט בכל סביבה, אך באזורים מסוימים שוררים תנאים אשר מעודדים את היווצרות המתח החשמלי הסטטי וכך הפריקה שתתקבל במגע שלהם עשויה להיות עצמתית הרבה יותר.

  באזורים שכאלה, הפריקה הבלתי מבוקרת של החשמל הסטטי עשויה להביא לפגיעה במכשור אלקטרוני מסוגים שונים, ובמקרים קיצוניים אף לבני אדם.
  השימוש באפוקסי אנטי סטטי נדרש בסביבות בהן ישנה סכנה גבוהה יותר ליצירת מתח חשמלי סטטי בין עצמים שונים בחדר.

  הדבר עשוי להתקבל מתוך תנאים שונים, ואלו המרכזיים שבהם:

  שאלות נפוצות

  מה הרצפה האנטי סטטית עושה שהאפוקסי הרגיל לא עושה?

  האפוקסי הרגיל משמש כמבודד, וכך הוא לא נותן מוצא עבור האנרגיה החשמלית המצטברת.

  באופן הזה, המטען החשמלי עשוי לגדול, וברגע שיפגוש במטען מנוגד תתקבל פריקה לא מבוקרת.

  מנגד, הרצפה האנטי סטטית היא מוליכה, וכך היא לא נותנת למטענים החשמליים להצטבר, אלא מוליכה אותם אל ההארקה שמהווה פריקה מבוקרת שלהם.

  {"@context":"https://schema.org","@type":"FAQPage","mainEntity":[{"@type":"Question","name":"מה הרצפה האנטי סטטית עושה שהאפוקסי הרגיל לא עושה?","acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"האפוקסי הרגיל משמש כמבודד, וכך הוא לא נותן מוצא עבור האנרגיה החשמלית המצטברת.\n\nבאופן הזה, המטען החשמלי עשוי לגדול, וברגע שיפגוש במטען מנוגד תתקבל פריקה לא מבוקרת.\n\nמנגד, הרצפה האנטי סטטית היא מוליכה, וכך היא לא נותנת למטענים החשמליים להצטבר, אלא מוליכה אותם אל ההארקה שמהווה פריקה מבוקרת שלהם."}},{"@type":"Question","name":"באילו סביבות חשוב להשתמש בציפוי אפוקסי אנטי סטטי?","acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"כל סביבה אשר עונה על התנאים שצוינו לעיל תוכל להרוויח משילוב של ציפוי אפוקסי אנטי סטטי – בין אם מדובר במפעלים, מבני תעשייה או כל חלל אחר.\n\nעם זאת, חשוב במיוחד לשלב אפוקסי אנטי סטטי בשני מקרים.\n\nהראשון הוא במקומות בהם יש מכשור אלקטרוני חיוני במיוחד – כמו בבתי חולים, חדרי ניתוח וכדומה, שהפריקה הבלתי מבוקרת של החשמל הסטטי עשויה לפגוע במכשור האלקטרוני, ולפגיעה בו עשויות להיות השלכות קטלניות.\n\nהמקרה השני הוא במקומות בהם יש מכשור אלקטרוני אשר מבצע מדידות שונות, מכיוון שהפריקה הלא מבוקרת של החשמל הסטטי עשויה להטות את המדידות וכך לפגוע בתוצאות."}},{"@type":"Question","name":"האם רצפת אפוקסי אנטי סטטי היא מסוכנת?","acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"לא, להפך – היא בטיחותית הרבה יותר.\n\nיישום של אפוקסי אנטי סטטי נעשה בהתאם לתקנים מחמירים במיוחד, וכך מתקבלת התקנה אחראית ונכונה שהתוצאה שהיא מניבה בטיחותיות."}}]}

  באילו סביבות חשוב להשתמש בציפוי אפוקסי אנטי סטטי?

  כל סביבה אשר עונה על התנאים שצוינו לעיל תוכל להרוויח משילוב של ציפוי אפוקסי אנטי סטטי – בין אם מדובר במפעלים, מבני תעשייה או כל חלל אחר.

  עם זאת, חשוב במיוחד לשלב אפוקסי אנטי סטטי בשני מקרים.

  הראשון הוא במקומות בהם יש מכשור אלקטרוני חיוני במיוחד – כמו בבתי חולים, חדרי ניתוח וכדומה, שהפריקה הבלתי מבוקרת של החשמל הסטטי עשויה לפגוע במכשור האלקטרוני, ולפגיעה בו עשויות להיות השלכות קטלניות.

  המקרה השני הוא במקומות בהם יש מכשור אלקטרוני אשר מבצע מדידות שונות, מכיוון שהפריקה הלא מבוקרת של החשמל הסטטי עשויה להטות את המדידות וכך לפגוע בתוצאות.

  האם רצפת אפוקסי אנטי סטטי היא מסוכנת?

  לא, להפך – היא בטיחותית הרבה יותר.

  יישום של אפוקסי אנטי סטטי נעשה בהתאם לתקנים מחמירים במיוחד, וכך מתקבלת התקנה אחראית ונכונה שהתוצאה שהיא מניבה בטיחותיות.