יצירת קשר טל': 072-3340724
רצפת אפוקסי למפעלים ולתעשייה

רצפת אפוקסי למפעלים ולתעשייה

מבני תעשייה כמו מפעלים מהווים אוסף של סביבות מגוונות במיוחד, כאשר יש להן דבר אחד במשותף – כולם כוללים בהם מפגעים פוטנציאלים אקזוטיים שדורשים אמצעי הגנה ייעודיים.

לא משנה מהו אופי הפעילות במפעל ובמבנה התעשייה, יש צורך לספק לאלמנטים האדריכליים בו את אמצעי ההגנה המתאימים, ועבור הרצפה ניתן לעשות זאת באמצעות חיפוי וציפוי ייעודיים אשר תואמים לתנאים השוררים בחלל.

ד.ו פרויקטים בע"מ מתמחה בציפוי רצפות לתעשייה ולמפעלים, להזמנות וקבלת פרטים נוספים חייגו: 072-3340724

פרויקטים אחרונים שביצענו עבור מפעלים

לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית ומידע נוסף - השאירו פרטים

  באילו ציפויים כדאי להשתמש בתעשייה

  ישנם סוגי ציפויים רבים שיכולים להתאים לרצפות למפעלים ולתעשייה, ואלו נבדלים זה מזה בתכונות הפיזיקליות שלהם וכך מכשירים אותם לעמידות בתנאים שונים.

  כך, נהוג לבחור באופן קפדני את סוג הציפוי בהתאם לאופי הפעילות בחלל, עד לכדי התאמה ייעודית של אופן היישום של הציפוי.

  בין סוגי הציפויים הנפוצים עבור רצפות למפעלים ולמבני תעשייה ניתן למנות את הבאים:

  החשיבות בבחירת הריצוף הנכון לתעשייה

  מבני תעשייה שונים, ובמיוחד מפעלים יצרנים, כוללים פעמים רבות תנאים סביבתיים לא רגילים וסכנות לא שגרתיות.

  בנוסף לכך, בניגוד למבנים מסוגים אחרים, במבני תעשייה הסכנות הללו הן הרות גורל הרבה יותר, כאשר הן יכולות להביא לפגיעה פיננסית גבוהה באם הן גורמות להפסקת העבודה, לפגיעות חמורות במוצרים וכך אף בלקוחות שצורכים אותם, ובמקרים מסוימים אף לזיהום סביבתי.

  גודל הסכנות הללו והאופי שלהם משתנה מענף תעשייה אחד למשנהו, אך מרביתם כוללים נדרשים לאחד מן הצרכים הבאים לפחות:

  • עמידות לכימיקלים: מפעלים שונים, ובמיוחד בתעשייה הכימית, נדרשים לעמידות לכימיקלים באלמנטים האדריכליים שלהם כדי למנוע הרעלה או פגיעה משמעותית שיכולה להיגרם מתוך התפזרות לא מכוונת של כימיקלים שונים.
  • עמידות בקטריאלית: הן במבני תעשייה העוסקים בפיתוח ביולוגי הן במבני תעשייה שמטפלים בחומרים אורגניים כמו מפעלי מזון, יש צורך בעמידות בקטריאלית גבוהה – הסביבה האורגנית והביולוגית עשויה לעודד זיהום בקטריאלי, וממנו יש להימנע בכל מחיר כדי לשמור על תצורה אחראית, בריאותית ובטוחה.
  • עמידות תרמית: מבני תעשייה מכל סוג עשויים להכיל סביבות בעלות טמפרטורות יוצאות מגדר הרגיל – גבוהות במקרים של אזורים בעלי פעילות מכנית או אלקטרונית גבוהה, ונמוכות במקרים בהם יש צורך לבקרת אקלים לשם שימור חומרים – האלמנטים האדריכליים נדרשים כך לעמידות תרמית כדי שיוכלו לסייע בשימור הטמפרטורות הרצויות, וזאת מבלי להיפגם על ידן.

  גלריית תמונות

  שאלות נפוצות

  מהו החומר הטוב ביותר עבור מפעלים ומבני תעשייה?

  אין לכך תשובה חד משמעית, מכיוון שענפי תעשייה שונים יפעילו מבנים בעלי סביבות עבודה שונות לחלוטין אלו מאלו.

  כך, מומלץ לבחור את סוג הציפוי בהתאם לאופי הפעילות בתוך המבנה, ולדאוג שהוא יספק תכונות פיזיקליות של עמידות כלפי המפגעים המצויים בסביבת המבנה.

  {"@context":"https://schema.org","@type":"FAQPage","mainEntity":[{"@type":"Question","name":"מהו החומר הטוב ביותר עבור מפעלים ומבני תעשייה?\n","acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"אין לכך תשובה חד משמעית, מכיוון שענפי תעשייה שונים יפעילו מבנים בעלי סביבות עבודה שונות לחלוטין אלו מאלו.\n\nכך, מומלץ לבחור את סוג הציפוי בהתאם לאופי הפעילות בתוך המבנה, ולדאוג שהוא יספק תכונות פיזיקליות של עמידות כלפי המפגעים המצויים בסביבת המבנה."}},{"@type":"Question","name":"האם ניתן להשתמש בציפוי פונקציונלי עבור מפעלים ומבני תעשייה שיהיה גם אסתטי?","acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"כן, רבים מחומרי הציפוי הם בעלי איכויות אסתטיות טבעיות, והם גמישים במיוחד באופני העיצוב שלהם.\n\nבאופן הזה ניתן לסגל למבנה את התכונות הפיזיקליות הרצויות והמתאימות לענף התעשייה, ועם זאת ליצור חלל שיהיה אסתטי למדי ובעל קו עיצובי נכון וברור."}},{"@type":"Question","name":"האם ניתן לשלב תכונות מוליכות לציפוי הרצפה כדי להימנע מחשמל סטטי?\n","acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"כן, סוגי ציפויים שונים מאפשרים זאת.\n\nביניהם, המוכר ביותר הוא שיטת יישום של האפוקסי אשר קיבלה את הכינוי, אפוקסי אנטי סטטי, שבמסגרתה הציפוי משולב עם מוליכים ייעודיים המחוברים להארקה."}}]}

  האם ניתן להשתמש בציפוי פונקציונלי עבור מפעלים ומבני תעשייה שיהיה גם אסתטי?

  כן, רבים מחומרי הציפוי הם בעלי איכויות אסתטיות טבעיות, והם גמישים במיוחד באופני העיצוב שלהם.

  באופן הזה ניתן לסגל למבנה את התכונות הפיזיקליות הרצויות והמתאימות לענף התעשייה, ועם זאת ליצור חלל שיהיה אסתטי למדי ובעל קו עיצובי נכון וברור.

  האם ניתן לשלב תכונות מוליכות לציפוי הרצפה כדי להימנע מחשמל סטטי?

  כן, סוגי ציפויים שונים מאפשרים זאת.

  ביניהם, המוכר ביותר הוא שיטת יישום של האפוקסי אשר קיבלה את הכינוי, אפוקסי אנטי סטטי, שבמסגרתה הציפוי משולב עם מוליכים ייעודיים המחוברים להארקה.