יצירת קשר טל': 072-3340724
רצפת אפוקסי למחסנים

רצפת אפוקסי למחסנים

משפחת המחסנים היא משפחה גדולה ומגוונת אשר ניתן למצוא בה מבנים שונים אשר נבדלים זה מזה בסדר הגודל שלהם ובתדירות השימוש בהם.

אך ההבדל הגדול ביותר שממש מאפיין את אופי המחסנים הוא התכולה שלהם, כאשר מחסנים שונים עשויים להכיל פריטים שדורשים תנאים אדריכליים קפדניים במיוחד.

באמצעות ריצוף נכון ומחושב של המחסנים ניתן להקנות להם את התכונות הרצויות עבורם, וכך להבטיח שהם יהיו פונקציונליים ביותר.

הפתרון המומלץ לציפוי רצפת מחסנים הוא האפוקסי שמתאים לאינטנסיביות העבודה במבנים.

ד.ו פרויקטים בע"מ מתמחה בציפוי רצפות למחסנים, להזמנות וקבלת פרטים נוספים חייגו: 072-3340724

פרויקטים שביצענו

לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית ומידע נוסף - השאירו פרטים

  באילו ציפויים כדאי להשתמש במחסן

  בחירת ציפוי רצפת המחסן צריכה להיעשות מתוך מתן תשומת לב אל הצרכים הפונקציונליים של המחסן.

  מבחינה זו, ישנם צרכים פונקציונליים אשר משותפים לכל המחסנים באשר הם, כמו בטיחותיות, עמידות ואיתנות ואף אסתטיות, וישנם צרכים פונקציונליים ייחודיים אשר מוגדרים לכל מחסן באשר הוא.

  באופן הזה ניתן להצביע על סוגי הציפויים הנפוצים ביותר למחסנים, ולאיזה סוג מחסן כל אחד מהם יתאים:

  החשיבות בבחירת הריצוף הנכון למחסנים

  הריצוף מהווה את אחד מן האלמנטים האדריכליים הבולטים ביותר במחסן, וכך ישנה חשיבות גבוהה במיוחד לתכונות הפיזיות שלו – הרצפה תהיה הראשונה לספוג נזקים שייגרמו למחסן, היא תהיה המוליכה העיקרית של אנרגיות שונות והיא מהווה את התשתית הבטיחותית לכל פעילות בו.

  אך בחירת הריצוף הנכון למחסנים יכולה להפוך לאומנות של ממש כאשר לוקחים בחשבון את ההבדלים הרבים שעשויים להיות בין מחסן אחד למשנהו, וכך את הצרכים הייעודיים שכל מחסן עשוי להזדקק להם.

  לכן כאשר בוחרים ריצוף למחסן יש לבחון היטב את תכונותיו השונות ולהתאים את הריצוף באופן ייעודי לפעילות בתוך המחסן ולתכולה שלו:

  • גודל המחסן: הגודל של המחסן הוא בעל השפעה על שלל מאפיינים פונקציונליים הקשורים לריצוף שלו, לרבות מהירות השחיקה שלו, קלות הניקיון שלו ואף המחיר שלו – לכן חשוב לכלול בשיקולים של בחירת הריצוף עבור המחסן את הגודל שלו, כדי שיהיה ניתן לבחור בציפוי בעל תכונות ייעודיות.
  • תדירות השימוש: מחסנים שונים נבדלים זה מזה בתדירות השימוש בהם – ישנם מחסנים אשר ניגשים אליהם רק אחת למספר ימים כדי לחדש מלאי, וישנם מחסנים שיש בהם פעילות ענפה לאורך מרבית שעות היום – ככל שתדירות השימוש במחסן גבוהה יותר, כך הסיכון לשחיקת רצפת המחסן עולה, ולכן יש צורך לבחור בריצוף עמיד ואיתן יותר.
  • תכולת המחסן: החשיבות הראשונית של תכולת המחסן מתבטאת בכך שהתכולה הזו יכולה להישפך או ליפול על הרצפה, ועל כן יש להתאים ריצוף כך שלא ייפגע מן התכולה הזו – עצמים כבדים יזדקקו לרצפה גמישה ועמידה, נוזלים וחומרים כימיים יזדקקו לרצפה אטומה שאינה נקבובית, מזון וחומרים אורגניים יזדקקו לרצפה אנטי בקטריאלית וכן הלאה.
  • תנאי המחסן: תכולת המחסן גם קובעת את התנאים הסביבתיים הנדרשים עבור המחסן, אשר לרוב מתבטאים בבקרת אקלים ובהם ניתן למנות את טמפרטורת המחסן ואת אחוזי הלחות שלו – יש לדאוג שרצפת המחסן תהיה כשירה עבור התנאים הייחודיים הללו, ושתנאי מיזוג בלתי רגילים לא יפגעו בתכונות הטבעיות של הריצוף.

  שאלות נפוצות

  איך אפשר להשתמש בריצוף כדי להגביר אף יותר את הבטיחות?

  למטרות בטיחותיות שונות, ניתן להשתמש ברצפת אפוקסי אשר נחשב לחומר יעיל במיוחד ובעל תכונות מעולות.

  היתרון המרכזי של ציפוי האפוקסי הוא ששיטות היישום השונות שלו מאפשרות להדגיש צדדים שונים בו וכך גם לחזק משמעותית את האיכויות הבטיחותיות שבו.

  ביניהן ניתן למנות את האפוקסי עמיד הכימיקלים, אשר מספק עמידות גבוהה במיוחד לשלל סוגי כימיקלים, את האפוקסי אנטי סליפ, אשר כולל מקדם חיכוך גבוה עוד יותר מן הרגיל וכך מונע החלקה ביעילות, ואת האפוקסי אנטי סטטי, אשר נועד לפרוק חשמל סטטי באופן מבוקר וכך להימנע מסכנה שבפריקה לא מבוקרת.

  {"@context":"https://schema.org","@type":"FAQPage","mainEntity":[{"@type":"Question","name":"איך אפשר להשתמש בריצוף כדי להגביר אף יותר את הבטיחות?\n","acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"למטרות בטיחותיות שונות, ניתן להשתמש ברצפת אפוקסי אשר נחשב לחומר יעיל במיוחד ובעל תכונות מעולות.\n\nהיתרון המרכזי של ציפוי האפוקסי הוא ששיטות היישום השונות שלו מאפשרות להדגיש צדדים שונים בו וכך גם לחזק משמעותית את האיכויות הבטיחותיות שבו.\n\nביניהן ניתן למנות את האפוקסי עמיד הכימיקלים, אשר מספק עמידות גבוהה במיוחד לשלל סוגי כימיקלים, את האפוקסי אנטי סליפ, אשר כולל מקדם חיכוך גבוה עוד יותר מן הרגיל וכך מונע החלקה ביעילות, ואת האפוקסי אנטי סטטי, אשר נועד לפרוק חשמל סטטי באופן מבוקר וכך להימנע מסכנה שבפריקה לא מבוקרת."}},{"@type":"Question","name":"האם ניתן לרצף את המחסן באופן דקורטיבי?\n","acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"כן, למרות שהדגש במחסנים מושם בדרך כלל על התכונות הפונקציונליות של הריצוף, אין להפחית גם בחשיבות האסתטית שלהם – וכך במיוחד במחסנים אשר יש בהם עובדים רבים, ואף יותר במחסנים שגם מארחים מבקרים.\n\nסוגי הציפוי השונים מכילים גם ערכים אסתטיים חשובים שניתן למנף כדי ליצור ריצוף דקורטיבי, והבולט מביניהם הוא האפוקסי שמתהדר בברק טבעי שמקנה לו חזות מרשימה.\n\nבנוסף, ניתן לציין גם את הריצוף PVC, אשר כולל בו גמישות עיצובית גבוהה במיוחד לצד תכונות פונקציונליות חשובות, וניתן להשתמש בו כדי ליצור חלל דקורטיבי במיוחד תוך שמירה על בטיחות והתאמה ייעודית של הריצוף לפעילות המחסן."}},{"@type":"Question","name":"האם סוגי הציפוי שצוינו לעיל מתאימים גם למחסנים פתוחים למחצה?\n","acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"כן, סוגי הציפוי הללו עשויים מחומרים עמידים במיוחד, וכך הם כשירים גם לשמש בתנאים אקלימיים בלתי מבוקרים.\n\nבאופן הזה ניתן לשלב אותם ביעילות גם ברצפת מחסנים פתוחים למחצה, וכך להעניק גם לאזורים מסוג זה את התכונות הרצויות."}}]}

  האם ניתן לרצף את המחסן באופן דקורטיבי?

  כן, למרות שהדגש במחסנים מושם בדרך כלל על התכונות הפונקציונליות של הריצוף, אין להפחית גם בחשיבות האסתטית שלהם – וכך במיוחד במחסנים אשר יש בהם עובדים רבים, ואף יותר במחסנים שגם מארחים מבקרים.

  סוגי הציפוי השונים מכילים גם ערכים אסתטיים חשובים שניתן למנף כדי ליצור ריצוף דקורטיבי, והבולט מביניהם הוא האפוקסי שמתהדר בברק טבעי שמקנה לו חזות מרשימה.

  בנוסף, ניתן לציין גם את הריצוף PVC, אשר כולל בו גמישות עיצובית גבוהה במיוחד לצד תכונות פונקציונליות חשובות, וניתן להשתמש בו כדי ליצור חלל דקורטיבי במיוחד תוך שמירה על בטיחות והתאמה ייעודית של הריצוף לפעילות המחסן.

  האם סוגי הציפוי שצוינו לעיל מתאימים גם למחסנים פתוחים למחצה?

  כן, סוגי הציפוי הללו עשויים מחומרים עמידים במיוחד, וכך הם כשירים גם לשמש בתנאים אקלימיים בלתי מבוקרים.

  באופן הזה ניתן לשלב אותם ביעילות גם ברצפת מחסנים פתוחים למחצה, וכך להעניק גם לאזורים מסוג זה את התכונות הרצויות.