יצירת קשר טל': 072-3340724

רצפת אפוקסי

האפוקסי, או בשמו המלא, “פוליאפוקסיד", הוא חומר ייחודי אשר מתקשה כאשר הוא בא במגע עם חומר מקשה.

הסגולות של אפוקסי לרצפה הן רבות ומגוונות, וכך ניתן לראות שכיום הפופולריות שלו הולכת וגואה, ורצפות אפוקסי הופכות למראה נפוץ ומוכר.

ד.ו פרויקטים מתמחה בעבודות חיפוי וציפוי אפוקסי בחללים שונים עם וותק של שנים בתחום וצוות מקצועי.
להזמנת ציפוי אפוקסי החל מ 69 ש"ח למטר (*בהזמנת 200 מטר ומעלה) וקבלת פרטים נוספים חייגו: 072-3340724

סוגי האפוקסי בהם אנחנו מתמחים

בין הפרויקטים האחרונים שלנו

לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית ומידע נוסף - השאירו פרטים

גלריית תמונות

איפה כדאי להשתמש ברצפת אפוקסי

היתרונות הרבים של האפוקסי, יחד עם שיטות היישום השונות שלו שיכולות להכשיר אותו לשימושים שונים, הופכות אותו לחומר יעיל עבור מגוון רחב במיוחד של שימושים.

רצפות אפוקסי משמשות כך גם למבנים פרטיים, אך ניתן למצוא שימוש נרחב בהן במבנים מסחריים ותעשייתיים, שם היתרונות של החומר מקבלים משמעות וביטוי גבוהים במיוחד:

 • מפעלים ומחסנים: מבנים כמו מפעלים ומחסנים עשויים להכיל תנאים סביבתיים מסוימים ואף תנאים קיצוניים, אשר מצריכים חומר עמיד ויעיל שיתמודד איתם היטב, ורצפת האפוקסי מבצעת את התפקיד הזה. מידע נוסף על חיפוי רצפות למחסנים >>
 • מבני תעשייה: מבנים שונים אשר כוללים תנועה נרחבת של מכונות כבדות ושעשויה לכלול שלל חומרים שונים יכולה ליהנות מהיתרונות שיתקבלו כתוצאה מהשילוב של רצפת אפוקסי – האפוקסי עמיד לכל התנאים השונים הללו ויהיה פונקציונלי לאורך זמן גם בנוכחותם. מידע נוסף על חיפוי רצפות למפעלים ולתעשייה >>
 • חניונים: רצפת אפוקסי הופכת לפופולרית יותר ויותר עבור חניונים, זאת מפני שהם מתאפיינים בתנועה גבוהה, צפופה ואף כאוטית של מכוניות, ואילו רצפת האפוקסי גם עמידה במיוחד לשחיקה הנוצרת כתוצאה מהתנועה הזו, וגם מספקת בטיחות חשובה עם החיכוך הגבוה שהיא מציעה. מידע נוסף על סימון וצביעת חניונים >>
 • אולמות תצוגה: אולמות מכל סוג יכולים להיעזר ברצפת אפוקסי, שבהתאם לאופי אולם התצוגה ניתן ליישם את האפוקסי במאזן נכון של היתרונות הפונקציונליים ושל היתרונות הדקורטיביים שלו. מידע נוסף על חיפוי רצפות לאולמות תצוגה >>

יתרונותיו של האפוקסי

האפוקסי נהנה ממספר יתרונות אשר ניתן להדגיש כל אחד מהם בהתאם לשיטת היישום שלו.

באופן הזה, על אף שישנן מספר שיטות יישום שונות, ניתן להצביע על שתיים עיקריות שבהן – האחת מיישמת שכבה דקה במיוחד של צבע אפוקסי בעובי של מילימטרים ספורים, והאחר יוצרת שכבה גדולה ומסיבית של אפוקסי לרצפה כחומר הריצוף העיקרי.

בהתאם לשיטות הללו, ניתן להדגיש על פי רצון את האופי הדקורטיבי של האפוקסי או את האופי הפונקציונלי שלו, אך בשני המקרים – גם ציפוי אפוקסי וגם אפוקסי ליציקה – כל היתרונות של החומר יקבלו ביטוי.

מבין היתרונות הרבים של רצפות אפוקסי, כדאי להצביע על העיקריים שבהם:

 • עלות: על אף היעילות הגבוהה של האפוקסי, לא מדובר בחומר יקר, ואפשר לגלות שמחיר צבע אפוקסי לרצפה מחיר רצפת אפוקסי מחיר ציפוי אפוקסי ומחיר האפוקסי עצמו כולם נגישים ונוחים במיוחד.
 • עמידות מכנית: האפוקסי הוא חומר עמיד במיוחד, בעל שחיקה נמוכה למדי, וכך הוא יכול לשמש היטב כציפוי מרצפות עבור אזורים בהם יש תנועה של מכונות כבדות.
 • עמידות כימית: העמידות של האפוקסי מתבטאת גם בכושר האיתנות שלו כנגד מגוון רחב של חומרים שונים, וכך הוא יכול לשמש גם בסביבות שיש בהם פעילות מגוונת ואף אקזוטית.
 • עמידות תרמית: בנוסף לאלה, האפוקסי הוא גם בעל רגישות תרמית זניחה במיוחד, וכך הוא נמצא יעיל למדי לשימוש בחללים אשר סובלים מטמפרטורות גבוהות או נמוכות מן הרגיל.
 • אחזקה פשוטה: בהתאם לעמידות הגבוהה של האפוקסי לשלל גורמים, הוא מצריך אחזקה פשוטה במיוחד, וכך ניתן לבחור ציפוי אפוקסי לרצפה ולהבטיח שהיא תישאר פונקציונלית ונקייה לאורך זמן תוך שימוש באמצעים נורמטיביים ופשוטים.
 • אסתטיות: האפוקסי הוא חומר אסתטי למדי, והוא מתהדר בברק טבעי אשר מקנה לו מראה חי ורענן – הפן האסתטי של האפוקסי כה מודגש, עד שיש שניתן למצוא צבע אפוקסי לרצפה שמיושם למטרות דקורטיביות בלבד.
 • חיכוך: יתרון מרכזי של האפוקסי הוא מקדם החיכוך הגבוה שלו, שמתקבל על אף הברק הגבוה שלו, וכך רצפת אפוקסי מהווה חומר ציפוי בטוח במיוחד אשר מונע החלקה.

שאלות נפוצות

האם ניתן להגביר את מקדם החיכוך של האפוקסי?

כן, בנוסף לאפשרויות היישום של האפוקסי באופן שיספק מקדם חיכוך גבוה, ניתן להגביר אותו אף יותר באמצעות ציפויים ייעודיים.

האם ניתן ליישם את האפוקסי בעצמו?

לא, האפוקסי הוא חומר בסיס שדורש חומר מקשה כלשהו אשר יגרום גם לו להתקשות, ולכן נהוג לשלב אותו עם חומרים אחרים.

עם איזה חומר נהוג ליישם את האפוקסי?

עבור רצפות אפוקסי, נהוג לבחור בבטון כחומר המקשה, וכאשר שני החומרים משולבים יחדיו מתקבלת תוצאה איתנה ויעילה במיוחד.