יצירת קשר טל': 072-3340724

רצפות למוסדות מוניציפליים

בתי חולים, בתי עירייה ומבני ציבור נוספים מתהדרים במגוון רחב של שימושים ושל תנאים סביבתיים פנימיים.

כמו בכל מבנה אחר, ניתנת חשיבות עליונה לריצוף של המוסדות המוניציפליים, כאשר בינם יש כאלה שנדרשים בבחירת ריצוף תוך מתן דגש על האיכויות העיצוביות שלו וישנם כאלה שנדרשים לבחור ריצוף תוך מתן דגש על התכונות הפיזיקליות שלו.

באמצעות סקירה נכונה של סוגי הציפויים והריצופים השונים, ניתן למצוא עבור כל מוסד מוניציפלי ועבור כל חדר שהוא מכיל את סוג החיפוי לרצפה המתאים ביותר, אשר יענה על הצרכים האסתטיים והפונקציונליים שלו כאחד.

לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית ומידע נוסף - השאירו פרטים

באילו ציפויים כדאי להשתמש במוסדות מוניציפליים

בהתאם למגוון הרחב של סוגי המוסדות המוניציפליים וסוגי החדרים והחללים שהם עשויים לכלול, כך ישנו מגוון רחב של ציפויים אשר יספקו מענה ראוי ונכון עבורם.

בין סוגי הציפויים השונים ניתן למצוא כאלה אשר שמים את הדגש יותר על הצד האסתטי שבהם, וניתן למצוא כאלה ששמים את הדגש יותר על הצד הפונקציונלי שלהם – עד לכדי סוגי ציפויים ייעודיים אשר מספקים פתרונות בטיחותיים לסכנות נקודתיות.

עם זאת, חשוב לציין שכל הציפויים בבסיסם כוללים יתרונות משני העולמות הללו – הציפויים הדקורטיביים מתאפיינים גם הם בכושרי עמידות חשובים, ואילו הציפויים השימושיים מתהדרים גם הם באיכויות אסתטיות מיוחדות.

בין הציפויים העיקריים המתאימים כך למוסדות המוניציפליים השונים ניתן למנות את הבאים:

  • בטון מוחלק: הבטון המוחלק הוא שיטת יישום של בטון כשכבת ריצוף יעילה, אשר מספקת את העמידות האיתנה של הבטון לצד איכויות דקורטיביות מובהקות אשר ממצות את הפוטנציאל העיצובי הטמון בבטון, וניתן באמצעותן ליצור חלל בעל חזות מרשימה ואלגנטית. מידע נוסף על הבטון המוחלק >>
  • מיקרוטופינג: שכבת ציפוי דקה במיוחד בעובי של מילימטרים ספורים בלבד, אשר מספקת גם מראה דקורטיבי מיוחד עבור החלל וגם עמידות חשובה אשר מכשירה את הרצפה לשימוש נכון גם בסביבות הומות או צפופות. מידע נוסף על המיקרוטופינג >>
  • ריצוף PVC: סוג ריצוף בעל תכונות פונקציונליות איתנות אשר מאפשרות לו לייצר סביבה בטוחה, נעימה וידידותית, וזאת לצד גמישות אסתטית יוצאת דופן שבאמצעותה ניתן לסגל לרצפה שלל תצורות, צבעים וטקסטורות ואף להציג חזות של חומרי גלם אחרים. עוד על ריצוף PVC >>
  • אפוקסי: ציפוי פונקציונלי במיוחד אשר כולל בו תכונות שימושיות חשובות אשר הופכות אותו ליעיל במיוחד בכל סביבה, תוך סיפוק של בטיחותיות גבוהה עבור הנוכחים בסביבתו – בנוסף לכך, האפוקסי הוא בעל איכויות אסתטיות מיוחדות, וכך ניתן לנצל אותו גם כדי להוסיף לחזות של החלל. למידע נוסף על הציפוי האפוקסי >>
  • ריצוף אנטי סטטי: שיטת יישום של אפוקסי או של PVC אשר מיועדת לחללים בהם יש סכנה לפריקה לא מבוקרת של חשמל סטטי – הריצוף עושה שימוש במוליכים ייעודיים אשר מנתבים את האנרגיה הסטטית להארקה, וכך ניתן לספק בטיחותיות חשובה לחללים שיש בהם סכנה שכזו. למידע נוסף על אפוקסי אנטי סטטי >>
  • ריצוף עמיד כימיקלים: סוג אפוקסי אשר מתוכנן באופן ייעודי לעמידות מוגברת בפני כימיקלים, וכך ניתן להשתמש בו בסביבה בה יש סכנה של התפזרות כימיקלים שונים. עוד על אפוקסי עמיד כימיקלים >>

החשיבות בבחירת הריצוף הנכון למוסדות מוניציפליים

מבני המוסדות המוניציפליים מהווים משפחה מגוונת של מבנים, כאשר הם מתאפיינים בשימושים שונים לחלוטין אלו מאלו.

בין המוסדות המוניציפליים ניתן למנות כאלה אשר משמשים כמשרדים גרידא, והנוכחים היחידים בהם הם עובדים, ניתן למנות כאלה אשר משמשים למתן שירות וקבלת קהל, וכך יש לעיצוב שלהם חשיבות גבוהה, וישנם כאלה אשר מספקים טיפולים ייעודיים, וכך יש לריצוף שלהם תפקיד פונקציונלי מהותי.

באופן הזה, הריצוף של המוסד המוניציפלי תמיד תופס מקום חשוב וניכר עד שיש לבחור אותו בקפידה, אך בסוגי מבנים מסוימים החשיבות הזו אף עולה ויש להקדיש לה תשומת לב יותר ויותר קפדנית:

  • משרדים: משרדים מוניציפליים שונים מכילים בעיקר עובדים, וכך הדגש בבחירת הריצוף צריך להיות מושם על העיצוב שלו – הרצפה היא אחד מן האלמנטים הבולטים ביותר בחלל ויש לה את הכוח להגדיר את הקו העיצובי של החדר כולו, וכך ניתן באמצעותה לייצר לעובדים תחושות נכונות שיסייעו להם בריכוז ובמיקוד.
  • קבלת קהל: החשיבות העיצובית של הריצוף עוד עולה כאשר מדובר על חללים שנועדו לקבלת קהל, מכיוון שבהם יש צורך עז יותר לשדר תחושות רצויות כנגד להרגשות הלא נעימות הנלוות להמתנה ולצפיפות – בנוסף לכך, הריצוף בחללים שכאלה נזקק גם לעמידות פיזית גבוהה, שכן הקהל הרב עשוי לעודד שחיקה של רצפה רגישה.
  • חדרים מקצועיים: חללים מקצועיים במוסדות מוניציפליים עשויים לכלול שלל אלמנטים שונים שיש להם פוטנציאל לפגוע ברצפה, ולכן צריך להוסיף לכשירות העיצובית והפונקציונלית של הריצוף גם תכונות עמידות חשובות אשר יכשירו את החלל להיות בטיחותי והיגייני.
  • חללים עם סכנות פוטנציאליות: ישנם מוסדות מוניציפליים אשר כוללים בהם חללים עם סכנות פוטנציאליות מוגברות כלשהן, לרוב כתוצאה מנוכחות של חומרים אורגניים, של כימיקלים או של מכשור אלקטרוני חשוב – במקרים שכאלה יש לספק פתרונות ריצוף ייעודיים אשר ממזערים את הסכנות הללו ויוצרות מרחב בטיחותי.

שאלות נפוצות

באיזה ציפוי כדאי להשתמש בחדרים שיש בהם נוכחות גבוהה במיוחד של בני אדם?

הציפוי הטוב ביותר למטרה זו הוא ככל הנראה האפוקסי, אשר התכונות שלו מכשירות אותו באופן הטוב ביותר להתמודד עם נוכחות גבוהה של אנשים.

ראשית, האפוקסי הוא חומר עמיד ביותר, וכך בעוד שהנוכחות והתנועה הכבדות של בני האדם בחלל מעודדות שחיקה גבוהה של הרצפה, האפוקסי יתנגד לכך ויישמר תקין ופונקציונלי לאורך זמן.

שנית, האפוקסי הוא בעל תכונות אנטי בקטריאליות, כך שהוא יספק מענה היגייני לפוטנציאל הבקטריאלי שטמון בצפיפות גבוהה של אנשים.

שלישית, האפוקסי הוא בעל מקדם חיכוך גבוה, וכך הוא מונע החלקה ומספק בצורה זו בטיחותיות גבוהה אף יותר.

מה בנוגע למחסנים ולחניות של המוסדות המוניציפליים?

גם מחסנים, חניות וחללים ייעודיים נוספים יכולים לקבל תוצאות יעילות מסוגי הציפויים שצוינו לעיל, ועם זאת ישנם שלל סוגי ציפויים נוספים שעשויים להתאים להם בהתאם לאופי השימוש בהם.

נהוג לצפות חניות באמצעות אפוקסי אשר התכונות שלו עונות באופן הטוב ביותר על הצרכים המצויים בחניות.

מחסנים מצד שני, ניתן לצפות גם באפוקסי, או ב-MMA או בפוליאוריטן בהתאם לאופי של המחסן ולתכולה שלו.

האם יש סוג ציפוי אחד שיכול להתאים למוסד מוניציפלי שלם?

זה תלוי באופיו של המוסד המוניציפלי, וליתר דיוק, בדומות של החללים השונים של המוסד זה לזה.

מוסדות אשר מכילים חללים דומים זה לזה, כמו מבנים המכילים בעיקר משרדים, יכולים להסתפק בפתרון ריצוף אחיד, מכיוון שהם נדרשים בתנאים דומים.

מוסדות אשר מכילים חללים שונים זה מזה, כמו בתי חולים, צריכים מחשבה יותר קפדנית ומגוון בסוגי הריצוף, כך כדי להתאים את הציפוי או החיפוי אל התנאים הנדרשים מכל חלל וחלל.