יצירת קשר טל': 072-3340724

ציפוי MMA

ציפוי ה-MMA הוא סוג ציפוי דו רכיבי אשר מתאפיין ביתרונות ייחודיים אשר מכשירים אותו לשימוש במבנים ספציפיים, ובמיוחד במפעלים ובמחסנים.

הסגולות המיוחדות שלו מכשירות אותו לשמש כחומר יעיל ואיתן בסביבות קרות ובסביבות אורגניות גם יחד.

אך נראה שאחד מן היתרונות המרכזיים ביותר של ציפוי MMA הוא שהוא לא רק יכול לשמש כציפוי בסביבות קרות ואורגניות, אלא אפשר ממש ליישם אותו בסביבות שכאלה, וכך הוא מאפשר יישום יעיל ומהיר גם במבנים קיימים.

פרויקטים אחרונים

לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית ומידע נוסף - השאירו פרטים

גלריית תמונות

לאן מתאים ציפוי ה-MMA

ציפוי MMA הוא ציפוי עמיד ואיתן כמו שלל ציפויים אחרים, וכך הוא יכול לשמש עבור סוגים רבים של מבנים.

עם זאת, בזכות היתרונות המיוחדים שלו, נהוג לשלב אותו במיוחד בשני סוגים של מבנים:

  • מפעלים: במפעלים עשויה להיות נטייה לטמפרטורה נמוכה, וכך במיוחד במפעלי מזון, אשר בהם גם יש סכנה בקטריאלית גבוהה – ציפוי ה-MMA הוא המועמד הטוב ביותר עבור מפעלים שכאלה, כאשר הוא עמיד ויעיל במיוחד בסביבות מסוג זה.מידע נוסף על חיפוי רצפות למפעלים ולתעשייה >>
  • מחסנים: בדומה למפעלים, גם מחסנים ובעיקר מחסני מזון נוטים לשמור על טמפרטורה נמוכה ומכילים בהם סכנה בקטריאלית גבוהה, וכך גם במקרה זה הסגולות הטבעיות של ציפוי ה-MMA מכשירות אותו להיות אפשרות החיפוי המתאימה ביותר.מידע נוסף על חיפוי רצפות למחסנים >>

בנוסף לכך, ציפוי MMA הוא גם ציפוי מועדף במבנים קיימים אשר יש ליישם בהם ציפוי כלשהו, ואילו עבודות היישום עשויות לפגוע ולקטוע את שגרת העבודה.

זאת מתוך תכונת הייבוש המהיר של ציפוי ה-MMA, אשר מאפשרת להניח את כל שכבות הציפוי כבר ביום אחד, וכך לקצר משמעותית את זמני הפסקת העבודה ביחס לפתרונות ציפוי מקבילים.

יתרונות ציפוי ה-MMA

ציפוי MMA נהנה מיתרונות ייחודיים אשר מבדילים אותו ממרבית סוגי החיפויים והציפויים המקבילים, וכך הם מכשירים אותו לשימוש יעיל במיוחד.

בין יתרונותיו ניתן למנות את העמידות והגמישות שלו, אשר הופכות אותו לחומר ציפוי איתן כמו שלל חומרים אחרים, אך יש להסב את תשומת הלב דווקא אל הסגולות שמייחדות אותו, ואלו הן הבאות:

  • עמידות בקטריאלית: ציפוי MMA הוא עמיד במיוחד למפגעים בקטריאליים, וכך הוא נחשב לשיטת ציפוי אמינה במיוחד עבור סביבות אורגניות כמו אלו של מחסני ומפעלי מזון.
  • ניקיון ותחזוקה יעילים: כהמשך לעמידות הבקטריאלית של ציפוי ה-MMA, הוא גם נהנה מאפשרויות ניקיון ותחזוקה יעילים למדי – הציפוי אינו נוטה לספוח כתמים שונים, וניתן לשמור עליו נקי ופונקציונלי לאורך זמן תוך שימוש באמצעי ניקיון צנועים בלבד.
  • עמידות תרמית לטמפרטורות נמוכות: בניגוד לחומרי ציפוי אחרים, התכונות הפיזיקליות של ציפוי ה-MMA אינן נפגמות כתוצאה מטמפרטורות נמוכות במיוחד, וניתן אף ליישם אותו בטמפרטורות נמוכות שכאלה.
  • התייבשות מהירה: ציפוי MMA מתייבש במהירות גבוהה יחסית, וכך ניתן ליישם את כל השכבות הנדרשות לו כבר ביום אחד – הדבר יכול לזרז תהליכי בנייה, אך הוא הופך ליתרון משמעותי למדי כאשר נדרש ליישם ציפוי במבנה קיים.

שאלות נפוצות

כמה מהר שכבות הציפוי של ה-MMA מתייבשות?

מהירות הייבוש של השכבות השונות משתנה, ונעה בין מספר דקות ומספר שעות – אך כאשר סוכמים את כל זמני הייבוש, מגיעים למסקנה שניתן להניח את כל שכבות הציפוי ביום אחד וכך למחרת הוא יהיה מוכן.

לשם השוואה, סוגי ציפוי אחרים מצריכים המתנה של 24 שעות לייבוש השכבות, וכך מתקבלת עבודת ציפוי הנמשכת לתקופה של כשבוע עד עשרה ימים.

האם ניתן ליישם את ציפוי ה-MMA בטמפרטורות נמוכות?

כן, ניתן ליישם את הציפוי גם בטמפרטורה של חמש מעלות ופחות.

זאת בניגוד לחומרי ציפוי אחרים אשר מציבים חסם תחתון לטמפרטורה הנדרשת ליישום שלהם, והוא לרוב נע בין 15 ל-20 מעלות.

האם ניתן ליישם את ציפוי ה-MMA גם בחלל חיצוני?

כן, ציפוי MMA הוא בעל עמידות בקטריאלית ועמידות לכימיקלים ולמפגעים שונים שעשויים להיות בחללים חיצוניים.

בנוסף, הציפוי הוא בעל עמידות לקרניים על סגולות, וכך למעשה אין שום דבר שמהווה לו סכנה בסביבה החיצונית וניתן להשתמש בו ביעילות.