יצירת קשר טל': 072-3340724

ציפוי פוליאוריטן

ציפוי הפוליאוריטן מהווה את אחד מפתרונות האיטום והבידוד היעילים והפופולריים ביותר לשלל שימושים, וזאת מתוך האופי המיוחד והמהפכני של הפוליאוריטן.

הציפוי מיושם בצורת התזה, כשלאחריה החומר בצורתו הנוזלית נוזל ומכסה היטב את המשטח אותו הוא מחפה, לרבות כל הסדקים ובועות האוויר שלו, ואז הוא מתנפח תוך כדי ההתקשות כדי ליצור שכבת בידוד יעילה ומושלמת.

יחד עם יתרונות נוספים המקנים לפוליאוריטן עמידות לשלל חומרים ותנאים, מתקבלת שיטת ציפוי מבוקשת במיוחד אשר יכולה לתת פתרון חסר תחליף במקרים בהם נדרש בידוד נכון ואחראי.
להזמנות וקבלת פרטים נוספים חייגו: 072-3340724

לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית ומידע נוסף - השאירו פרטים

היכן משתמשים בציפוי פוליאוריטן

פוליאוריטן משמש לשלל מבנים, בתים וחדרים, כאשר הוא מיושם בצורות שונות בהתאם לתנאים הנדרשים ממנו.

התפוצה הרחבה של השימוש בו היא תוצאה של היכולת שלו לשמש כחומר מבודד לשלל צרכים וכשכבת איטום יעילה ומלאה.

עם זאת, ניתן להבחין בשימוש קפדני אף יותר בו במסגרת המבנים הבאים:

  • מפעלים: פעמים רבות מפעלים נדרשים בתנאים סביבתיים מסוימים, אם מבחינת הטמפרטורה, בקרת האקלים או החומרים המצויים בפנים – תכונות הבידוד והאיטום של הפוליאוריטן מכשירות אותו לשמש שכבת ציפוי יעילה במקרים שכאלה וכך להבטיח שהמפעל ישמר את התנאים הסביבתיים הפנימיים הדרושים לו.מידע נוסף על חיפוי רצפות למפעלים ולתעשייה >>
  • מחסנים: בעיקר מחסנים אשר דורשים וויסות כלשהו של הטמפרטורה מוצאים שימוש יעיל בציפוי הפוליאוריטן, אשר מהווה את המבודד התרמי היעיל ביותר מבין סוגי הציפויים השונים, וכך ניתן באמצעותו לשמר את הטמפרטורה של המחסן מבלי לצרוך אנרגיה גבוהה מידי.מידע נוסף על חיפוי רצפות למחסנים >>

יתרונותיו של הפוליאוריטן

היתרון המרכזי של הפוליאוריטן מתקבל מתוך שיטת היישום שלו, אשר מבטיחה ייצור של ציפוי משמעותי, אחיד ומלא שלא יותיר שום נקודות חולשה.

היישום של הפוליאוריטן נעשה באמצעות התזה של החומר בצורתו הנוזלית, וכאשר הוא במצב צבירה זה, הוא בעל תכונות של דלילות וגמישות גבוהות במיוחד.

התכונות הללו מאפשרות לו להתפרס היטב על כל השטח שהוא נועד לחפות, וכמו כן גם לחדור לחריצים ולסדקים במשטח שתחתיו.

באופן הזה הוא מייצר שכבה אחידה שמתאימה את עצמה למשטחים לא חלקים – לא רק למשטחים גבשושיים, אלא אף למשטחים מחורצים – והציפוי לא מותיר מקום לבועות אוויר.

לאחר מכן, כחלק מתהליך הייבוש, החומר מתנפח, ובאופן הזה הוא מבטיח באחריות נוספת שלא יוותרו כשלים שונים בשכבת הציפוי.

אופן היישום הזה הוא כמעט בלעדי לפוליאוריטן בלבד, וכך מקנה לו יתרון משמעותי על שיטות ציפוי אחרות, וכבר מכשיר אותו מלכתחילה כדי לשמש כשכבת ציפוי אטומה ובידודית.

אך החומר המיוחד לא מסתפק בכך, והוא מתהדר בשלל יתרונות נוספים:

  • עמידות תרמית: הפוליאוריטן הוא חומר הציפוי בעל העמידות התרמית הגבוהה ביותר, וכך הוא מייצר בידוד תרמי יעיל במיוחד אשר יכול לשמש לשלל מטרות.
  • בידוד אקוסטי: המבנה המיוחד של הפוליאוריטן, ואפשרות הניפוח שלו בעת הייבוש, מאפשרת – על פי דרישה – לסגל לו מבנה שאינו חלק, וכך להכשיר אותו לבידוד אקוסטי.
  • עמידות כימית ובקטריאלית: הפוליאוריטן עמיד לשלל סוגים של חומרים כימיים וחומרים אורגניים, וכך הוא יכול לשמש כחיפוי יעיל, אטום ומבודד מפני מפגעים שכאלה.

שאלות נפוצות

האם ניתן לשלב ציפוי פוליאוריטן עם בטון?

כן, ואפילו מקובל לעשות זאת.

הבטון נוטה פעמים רבות להתפזר באופן שאינו אחיד לחלוטין וכך הוא מסתכן בבועות אוויר, אשר מאוחר יותר יכולות לגרום להתפתחות סדקים.

ציפוי הפוליאוריטן מאפשר איטום של בועות האוויר הללו וכך הוא משמר את הבטון באופן יעיל יותר.

האם הפוליאוריטן בטוח לשימוש בסביבה אנושית או אורגנית?

כן, הפוליאוריטן עומד בתקנים מחמירים אשר מכשירים אותו לשמש גם בסביבות אורגניות, וכיום ניתן למצוא שימוש נפוץ של החומר במבני חקלאות.

האם ניתן להשתמש בפוליאוריטן לציפוי רצפות?

בהחלט, באמצעות התזה נכונה ומיומנת של הפוליאוריטן ניתן ליצור ציפוי יעיל שיכלול את כל הסגולות הטבעיות של החומר, ועם זאת יהווה שכבה אחידה וחלקה שיכולה לשמש ביעילות לציפוי רצפות.