יצירת קשר טל': 072-3340724

חיפוי רצפות למפעלים ולתעשייה

מבני תעשייה כמו מפעלים מהווים אוסף של סביבות מגוונות במיוחד, כאשר יש להן דבר אחד במשותף – כולם כוללים בהם מפגעים פוטנציאלים אקזוטיים שדורשים אמצעי הגנה ייעודיים.

לא משנה מהו אופי הפעילות במפעל ובמבנה התעשייה, יש צורך לספק לאלמנטים האדריכליים בו את אמצעי ההגנה המתאימים, ועבור הרצפה ניתן לעשות זאת באמצעות חיפוי וציפוי ייעודיים אשר תואמים לתנאים השוררים בחלל.

גלריית תמונות

לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית ומידע נוסף - השאירו פרטים

באילו ציפויים כדאי להשתמש בתעשייה

ישנם סוגי ציפויים רבים עבור הרצפות שיכולים להתאים למפעלים ולתעשייה, ואלו נבדלים זה מזה בתכונות הפיזיקליות שלהם וכך מכשירים אותם לעמידות בתנאים שונים.

כך, נהוג לבחור באופן קפדני את סוג הציפוי בהתאם לאופי הפעילות בחלל, עד לכדי התאמה ייעודית של אופן היישום של הציפוי.

בין סוגי הציפויים הנפוצים עבור רצפות למפעלים ולמבני תעשייה ניתן למנות את הבאים:

  • פוליאוריאה: ציפוי הפוליאוריאה מתאפיין בעמידות גבוהה למפגעים חיצוניים, בהם גם לחומרים כימיים וביולוגיים, ויחד עם גמישות גבוהה אשר מכשירה אותו לפעילות תחת לחץ מכני גבוה, הוא יכול להתאים למבני תעשייה בהם ישנה פעילות אינטנסיבית למדי. מידע נוסף על ציפוי פוליאוריה >>
  • מיקרוטופינג: ציפוי מיקרוטופינג מהווה שיטת ציפוי איכותית אשר תופסת נפח מזערי במיוחד בחלל, ויחד עם זאת היא מציעה עמידות גבוהה למפגעים חיצוניים, וכך יכולה לשמש במבני תעשייה מסוגים שונים. מידע נוסף על המיקרוטופינג >>
  • ציפוי MMA: ציפוי ה-MMA מוכר בזכות העמידות התרמית הגבוהה שלו והאפשרות שלו ליישום גם בסביבות בעלות טמפרטורה נמוכה – יחד עם העמידות הבקטריאלית הגבוהה שלו, ציפוי MMA הופך למועמד מצוין עבור מבני תעשייה המטפלים בחומרים אורגניים, כמו מפעלי מזון. מידע נוסף על ציפוי MMA >>
  • ציפוי פוליאוריטן: הפוליאוריטן הוא חומר חדשני אשר עומד בתקנים קפדניים אשר מכשירים אותו לשמש גם בסביבות בהן נדרשת היגיינה גבוהה במיוחד – הוא מאפשר עמידות תרמית, בקטריאלית וכימית וכך הוא יכול להיות פתרון יעיל במיוחד עבור שלל סוגים של מבני תעשייה. למידע נוסף על ציפוי פוליאוריטן >>
  • אפוקסי: האפוקסי הוא חומר בעל פופולריות הולכת וגואה בזכות התכונות יוצאות הדופן שלו, ביניהן עמידות לשלל מפגעים חיצוניים, וסוגים שונים של אפוקסי מציעים עמידות גבוהה ביותר לחומרים כימיים – יחד עם הבטיחותיות הטמונה באפוקסי כתוצאה ממקדם החיכוך הגבוה שלו, הוא הפך לחומר בעל תפוצה גבוהה במיוחד לציפוי רצפות במבנים של התעשייה הכימית. למידע נוסף על הציפוי האפוקסי >>

החשיבות בבחירת הריצוף הנכון לתעשייה

מבני תעשייה שונים, ובמיוחד מפעלים יצרנים, כוללים פעמים רבות תנאים סביבתיים לא רגילים וסכנות לא שגרתיות.

בנוסף לכך, בניגוד למבנים מסוגים אחרים, במבני תעשייה הסכנות הללו הן הרות גורל הרבה יותר, כאשר הן יכולות להביא לפגיעה פיננסית גבוהה באם הן גורמות להפסקת העבודה, לפגיעות חמורות במוצרים וכך אף בלקוחות שצורכים אותם, ובמקרים מסוימים אף לזיהום סביבתי.

גודל הסכנות הללו והאופי שלהם משתנה מענף תעשייה אחד למשנהו, אך מרביתם כוללים נדרשים לאחד מן הצרכים הבאים לפחות:

  • עמידות לכימיקלים: מפעלים שונים, ובמיוחד בתעשייה הכימית, נדרשים לעמידות לכימיקלים באלמנטים האדריכליים שלהם כדי למנוע הרעלה או פגיעה משמעותית שיכולה להיגרם מתוך התפזרות לא מכוונת של כימיקלים שונים.
  • עמידות בקטריאלית: הן במבני תעשייה העוסקים בפיתוח ביולוגי הן במבני תעשייה שמטפלים בחומרים אורגניים כמו מפעלי מזון, יש צורך בעמידות בקטריאלית גבוהה – הסביבה האורגנית והביולוגית עשויה לעודד זיהום בקטריאלי, וממנו יש להימנע בכל מחיר כדי לשמור על תצורה אחראית, בריאותית ובטוחה.
  • עמידות תרמית: מבני תעשייה מכל סוג עשויים להכיל סביבות בעלות טמפרטורות יוצאות מגדר הרגיל – גבוהות במקרים של אזורים בעלי פעילות מכנית או אלקטרונית גבוהה, ונמוכות במקרים בהם יש צורך לבקרת אקלים לשם שימור חומרים – האלמנטים האדריכליים נדרשים כך לעמידות תרמית כדי שיוכלו לסייע בשימור הטמפרטורות הרצויות, וזאת מבלי להיפגם על ידן.

שאלות נפוצות

מהו החומר הטוב ביותר עבור מפעלים ומבני תעשייה?

אין לכך תשובה חד משמעית, מכיוון שענפי תעשייה שונים יפעילו מבנים בעלי סביבות עבודה שונות לחלוטין אלו מאלו.

כך, מומלץ לבחור את סוג הציפוי בהתאם לאופי הפעילות בתוך המבנה, ולדאוג שהוא יספק תכונות פיזיקליות של עמידות כלפי המפגעים המצויים בסביבת המבנה.

האם ניתן להשתמש בציפוי פונקציונלי עבור מפעלים ומבני תעשייה שיהיה גם אסתטי?

כן, רבים מחומרי הציפוי הם בעלי איכויות אסתטיות טבעיות, והם גמישים במיוחד באופני העיצוב שלהם.

באופן הזה ניתן לסגל למבנה את התכונות הפיזיקליות הרצויות והמתאימות לענף התעשייה, ועם זאת ליצור חלל שיהיה אסתטי למדי ובעל קו עיצובי נכון וברור.

האם ניתן לשלב תכונות מוליכות לציפוי הרצפה כדי להימנע מחשמל סטטי?

כן, סוגי ציפויים שונים מאפשרים זאת.

ביניהם, המוכר ביותר הוא שיטת יישום של האפוקסי אשר קיבלה את הכינוי, אפוקסי אנטי סטטי, שבמסגרתה הציפוי משולב עם מוליכים ייעודיים המחוברים להארקה.

פרויקטים אחרונים